با توجه به رشد چشمگیر صنعت فناوری اطلاعات طی سال های اخیر در کشور عزیزمان ایران ، نیازها به زیر ساخت های این صنعت نیز رشد قبل توجه داشته است. یکی از نیاز های اصلی هر شبکه بر خطی IP آدرس یا Internet Protocol Address است که به اختصار IP نیز نامیده می‌شود.

آی پی آدرس در حقیقت شناسه ای یکتا و متشکل از اعداد است که برای هر کامپیوتر ، سرور ، موبایل یا به طور کل هر دستگاهی که از پروتکل اینترنت استفاده کند، تخصیص داده می شود تا دستگاه های موجود در شبکه به صورت مجزا از هم قابل تشخیص باشند.

توکانت با بهره‌گیری از نیروی متخصص در امر شبکه ، توانسته است خدمات اجاره و فروش IP آدرس را ایجاد نماید تا کاربران امکان تهیه IP آدرس های مورد نیاز و استفاده از آنها در شبکه توکانت یا هر شبکه دیگری در هر نقطه از دنیا را داشته باشند.

خرید فروش اجاره آی پی آدرس


RIPE IPv4 Chart

IPv4 Chart, Courtesy of RIPE NCC

RIPE IPv6 Chart

IPv6 Chart, Courtesy of RIPE NCCتعرفه سرویس ها

بر خلاف اغلب سرویس دهندگان خدمات IP آدرس ، ما قیمت های مشخص و شفافی را در اختیار شما قرار می دهیم.

CIDR /24 Block

 • 256 IP Addresses
 • ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان سالانه
 • سفارش

CIDR /23 Block

 • 512 IP Addresses
 • ۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان سالانه
 • سفارش

CIDR /22 Block

 • 1024 IP Addresses
 • ۱۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان سالانه
 • سفارش

CIDR /21 Block

 • 2048 IP Addresses
 • ۲۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان سالانه
 • سفارش

در صورت نیاز به بلاک های بزرگتر می توانید با واحد فروش توکانت در تماس باشید.

قیمت ها بدون محاسبه مالیات ارزش افزوده بوده و برای بلاک های بالای 20/ امکان تخفیف وجود دارد.

کاربران این خدمات می توانند AS Number اختصاصی درخواست نمایند که با هزینه ۳۰۰ هزار تومان برای یک بار قابل ارائه می باشد.

سایر خدمات

اگر برای راه اندازی و تنظیمات شبکه یا مسیردهی IP آدرس های خود نیاز به کمک دارید ، کارشناسان توکانت آماده همکاری با شما هستند.


سوالات متداول

1آیا امکان SWIP و یا تغییر اطلاعات WHOIS آی پی آدرس ها وجود دارد؟
بله، ما میتوانیم اطلاعات Whois آی پی آدرس های تخصیص داده به شما را تغییر دهیم تا برای مثال نام تجاری، آدرس پستی و یا آدرس ایمیل شما به عنوان اطلاعات Whois نمایش داده شوند.
2آیا می توانم از کارگذارهای دامنه خودم برای کنترل RDNS استفاده کنم؟
بله، این امکان وجود دارد تا RDNS / PTR به سمت نام‌های کارگذاری که شما انتخاب میکنید هدایت شوند و یا اینکه ما می توانیم این پروسه را بر روی نام های کارگذار خودمان برای شما انجام دهیم.
3آیا این سرویس دارای گارانتی بازپرداخت هزینه پس از راه اندازی می باشد؟
با توجه به این که امکان هرگونه استفاده از آی پی آدرس های ارائه شده در محیط اینترنت وجود دارد، ما برای خدمات فروش و اجاره آی پی آدرس هیچ گارانتی بازپرداختی در نظر نخواهیم گرفت. هدف ما این است که همیشه خدمات بهتری به کاربران خود ارائه کنیم، در همین راستا اگر مشکلی با خدمات آی پی آدرس ارائه شده داشته باشید ما پاسخگوی شما خواهیم بود.
4شرایط و قوانین استفاده از سرویس های اجاره IP آدرس به چه صورت است؟
کاربران مجاز نخواهند بود که از آی پی آدرس ها برای موارد خلاف قانون مانند botnet ، spam و یا هر گونه حملات اینترنتی استفاده نمایند. توکانت این حق را برای خود محفوظ می داند که در صورت مشاهده هرگونه استفاده خلاف قانون از آی پی آدرس ها، به صلاحدید خود، سرویس کاربر را به صورت کامل قطع نموده و از طریق مراجع قانونی نسبت به پیگیری این موارد اقدام نماید.