سرور ابری در حقیقت یک IaaS می باشد و در تعریف آن باید گفت سرور ابری همان سرور مجازی معمولی است با این تفاوت که بر روی زیرساخت رایانش ابری پیاده سازی و میزبانی می شود و به همین دلیل سرورهای ابری از کارایی و پایداری بسیار بالایی برخوردار بوده و ویژگی هایی همچون مقیاس پذیری و مدیریت آسان از طریق پنل ابری را در اختیار کاربران قرار می دهند.

توکانت افتخار دارد یکی از اولین شرکت های ایرانی باشد که با تکیه بر دانش بومی و استفاده از تکنولوژی های به روز توانسته خدمات پردازش ابری را پیاده سازی نموده است. سرورهای ابری توکانت بر پایه نرم افزار قدرتمند OpenStack بنا نهاده شده اند که استفاده از این نرم افزار به همراه سخت افزار قدرتمند و شبکه ای پایدار باعث شده است قدرت و انعطاف پذیری سرورهای ابری بسیار بالاتر از مدل سنتی سرورها باشد.


فقط سه قدم تا سرور ابری


آینده را همین امروز تجربه کنید


سفارش سرور ابری

ما بر این باوریم که کسب و کار شما و اهدافتان منحصر به فرد هستند و از این رو سرویس میزبانی وب شما نیز باید همینطور باشد. درباره سرورهای ابری با کارشناسان توکانت در تماس باشید تا ضمن کاهش هزینه هایتان از سرویسی بهرمند شوید که راندمان بالا و تجربه کاربری عالی را برای کسب و کار شما به ارمغان خواهد آورد.

تماس با کارشناس

سرورهای ابری توکانت

سیستم کنترل OpenStack

OpenStack یک سیستم کنترل ابری است که وظیفه مدیریت منابع و سرورهای موجود بر روی یک زیرساخت رایانش ابری را بر عهده دارد. تمام مراحل مدیریت از طریق پنل ابری انجام شده و به مدیر سیستم این امکان را می دهد تا ضمن ارائه سرویس به کاربران، نظارت کاملی روی کل زیرساخت رایانش داشته باشد. همچنین OpenStack این قابلیت را دارد تا با فناری های اینترپرایس و بازمتن سازگار بوده و این امکان را فراهم می کند تا زیرساخت های مختلف و ناهمگون را در یک معماری رایانش ابری داشته باشیم.

 • استفاده از پلتفر قدرتمند OpenStack

 • تحویل آنی و خودکار سرور پس از سفارش

 • استفاده از ذخیره‌سازهای 3Par برند HP

 • کنترل پنل ابری با امکانات مدیریتی بی شمار

 • نصب ISO های محبوب به صورت آنلاین در پنل

 • تعویض سیستم عامل به صورت آنلاین در پنل

 • گراف های میزان استفاده از منابع

 • مقیاس پذیری و تغییر منابع سرور

 • آپتایم بسیار بالا و نزدیک به ۱۰۰%

 • شبکه گیگابیتی با چندین Backbone

 • استفاده از پردازنده های Intel Xeon

 • سرورهای برند Hewlett-Packard Enterprise

سرورهای Hewlett-Packard Enterprise

ما در توکانت همیشه سعی کرده ایم بهترین ها را انتخاب کنیم تا از کیفیت خدماتی که به کاربران عزیزمان ارائه می کنیم مطمئن باشیم و در سرویس های رایانش ابری این گزینه یکی از آیتم های اصلی برای ما بوده است. از این رو برای راه اندازی سرویس های ابری به طور کامل از سخت افزارهای به روز و قدرتمند برند Hewlett-Packard Enterprise استفاده نمودیم. همچنین هر سرور ابری دارای پورت ارتباطی 1Gbps اشتراکی می باشد که دست کم 200Mbps آن به صورت گارانتی شده می باشد و به این ترتیب سرورهای ابری دارای یک پل ارتباطی پر سرعت خواهند بود.


سرورهای ابری توکانت این اختیار را به کاربران می دهند تا سیستم عامل مورد نیاز خود را از میان طیف بزرگی از سیستم عامل ها و پلتفرم های گوناگون انتخاب نمایند.
همچنین این امکان نیز وجود دارد که کاربران سرورهای مجازی یا ابری فعلی خود را به صورت Snapshot یا Image به زیرساخت ابری توکانت منتقل نمایند.

Network Appliances

Vyatta vRouter
Mikrotik RouterOS
pfSense Firewall
Kerio Control

Windows Server 2012

Base System R1
Base System R2
R1 with SQL Server 2012
R1 with SharePoint 2013
R2 with SQL Server 2014

Windows Server 2008

Base system R2
R2 with SQL Server 2008
R2 with SharePoint 2010

Linux/GNU Variants

CentOS
Ubuntu
Arch
CoreOS
Debian
Fedora
FreeBSD
Gentoo
openSUSE
Scientific Linux
RedHat Enterprise